City breaks - wiosenny weekend w Madrycie

Wiosna to idealny czas na podróże! Piękne miejsca nie są jeszcze zaludnione przez turystów z całego świata, a wiele z nich po prostu zachwyca budzącą się do życia przyrodą. To najlepszy czas na małe, weekendowe city breaks, które pozwolą Ci odpocząć od codziennych obowiązków. Taki wypad nie musi być ani drogi, ani trudny do zorganizowania. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w jeden z wiosennych weekendów.

Madryt na weekend

Podróże do Hiszpanii to o tyle ciekawa sprawa, że okazuje się, że większość turystów omija jej stolicę. Trudno powiedzieć jednoznacznie, dlaczego to Barcelona cieszy się większą popularnością, gdyż właśnie Madryt jest naprawdę doskonałą opcją na weekendowe city breaks https://www.clickandgo.pl/holidays/city-breaks. Co warto zobaczyć i ile to będzie kosztowało?

Madryt to przede wszystkim wyjątkowa architektura. Miasto, mimo zgiełku, sprzyja szybkiemu relaksowi w otoczeniu niebanalnej sztuki w każdym zakątku. Podczas weekendowych city breaks warto zobaczyć Park Retiro (wstęp wolny) i słynny Pałac Kryształowy. Bardzo ciekawą atrakcją będzie również popływanie łódką po stawie w niemal samym centrum miasta! (koszt ok. 6-8 euro)

Każdy, kto choć odrobinę kocha sztukę, powinien koniecznie udać się do muzeum malarstwa Prado (wstęp darmowy od poniedziałku do soboty po godzinie 18.00 oraz we wszystkie niedziele i święta). Właśnie tam obejrzysz słynne panie Rembrandta. W czasie weekendowych city breaks nie możesz przegapić również Palacio Real - miejsce zamieszkania hiszpańskiej rodziny królewskiej. Co prawda dość długo stoi się w kolejce po bilet (cena waha się od 5 do 10 euro), ale zobaczenie wyjątkowo zdobionych pomieszczeń jest tego absolutnie wart!

Równie ważne, co zwiedzanie, jest skosztowanie lokalnych potraw i słodkości. Najlepsze będą słynne churrosy z gorącą czekoladą, które w stolicy Hiszpanii są po prostu obłędne! Warto wydać na nie te kilka euro. Po szybkiej przekąsce, kontynuując swój city breaks, musisz koniecznie zobaczyć słynny stadion Santiago Bernabeu. Wstęp kosztuje 25 euro.

Ile kosztuje weekend w Madrycie?

Pewnie to, co najbardziej hamuje cię przed podjęciem decyzji o regularnej organizacji dla samego siebie jakże potrzebnych city breaks, są obawy o wysokie koszty. Jak to jest naprawdę? Czy rzeczywiście nie możesz pozwolić sobie na wypad do Madrytu?

Okazuje się, że do Madrytu możesz polecieć tanimi liniami lotniczymi Ryanair - z Krakowa, Poznania i Warszawy. Jeśli chcesz lecieć tam ze swoją drugą połówką, wiosną za bilety w obie strony zapłacisz około 600 złotych. Musisz doliczyć również hotel - jego ceny w czasie weekendu zaczynają się już od 500 złotych. To naprawdę nie tak dużo i często wypoczynek w Polsce kosztuje niewiele mniej.

Musisz doliczyć również obiady jedzone w restauracjach, które będą kosztowały średnio ok. 25 euro dla dwóch osób. Dolicz do tego dwa bilety trzydniowe na komunikację miejską, które pozwolą wam się poruszać bez trudu po stolicy Hiszpanii (18,40 euro). Tego rodzaju city breaks, włącznie z naszymi propozycjami, to koszt rzędu 2500 złotych dla dwojga. Śmiało możesz pozwolić sobie na niego raz w roku!