Telefony IP a telefonia internetowa VoIP

Telefony stacjonarne IP są to aparaty telefoniczne, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły współgrać doskonale z telefonią internetową taką jak VoIP. Tego typu urządzenia nie są drogie, dlatego wybór najbardziej odpowiedniego telefonu w tej kategorii produktowej nie powinno stworzyć dyskomfortu dla inwestora. Są to przede wszystkim nowoczesne urządzenia za pomocą których można bez trudu transmitować głos poprzez sieć internetową. Czy warto inwestować w telefony IP https://itencio.com/pl/telefony/telekonferencyjne/ip.html?

 

Telefony IP są nazywane bardzo często telefonami VoIP, ze względu na wykorzystaną technologię połączeń teleinformatycznych, jak również telefonami SIP. Można także spotkać się z innym nazewnictwem, a mianowicie z określeniem tego typu urządzeń stacjonarnych – softphonami. Tak więc telefony IP określane mianem przystosowanych do połączeń internetowych urządzeń są bardzo często wykorzystywane przez większe firmy prosperujące na rynku polskim. Są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również estetycznie wykonane, posiadające wiele użytecznych funkcji, doceniane przez biznesmenów. Telefony IP są podłączane bezpośrednio do sieci internetowej. Dzięki nim można bez trudu prowadzić wysokiej jakości rozmowy pod kątem uzyskanego połączenia, transmisji głosu.

 

Oszczędności za pomocą telefonów IP

Z całą pewnością pierwszą najbardziej cenioną przez użytkowników zaletą telefonów IP jest fakt, że dzięki tego typu rozwiązaniu, w tym wykorzystaniu do rozmów sieci komputerowej można znacznie zaoszczędzić na wydatkach telefonicznych. Jest to idealne rozwiązanie dla firm bazujących na telefonach, wykorzystujących na co dzień aparaty telefoniczne do kontaktu z klientami czy współpracownikami. Co więcej tego typu telefonia jest bardzo łatwa i szybka w montażu. Nie trzeba do tego mocno rozbudowywać sieci telekomunikacyjnej. Co więcej dostosowanie parametrów telefonii do własnych potrzeb jest równie proste. Konfiguracja telefonii odbywa się na samym początku i jest ona bezpośrednio ściągana z serwera. Konfiguracja tego typu będzie dotyczyła zarówno adresu IP oraz numeru telefonu. W sytuacjach, kiedy wykorzystywane są telefony IP, można również stworzyć bazę numerów telefonów w komputerze – wygodną książkę telefoniczną. Prowadzenie telekonferencji w takim systemie teleinformatycznym jest również bardzo praktyczną sprawą dla każdego biznesmena albo działu wykorzystującego w pracy na co dzień dziesiątki połączeń telefonicznych.

 

Rozmowa przez telefon IP za pomocą Call Menagera

Wykorzystanie telefonów IP jest dziś bardzo wszechstronne. Rozmowy wykonywane przez tego typu telefony nie mogłyby się odbyć, żeby nie Call Menager. Tego typu urządzenia są podłączone do sieci komputerowej za pomocą specyficznego przewodnika - Etharnet. Jest to jedna z tych różnic, które charakteryzują telefony ip i odgraniczają je pokaźnie od szablonowych, modelowych telefonów stacjonarnych. Tego typu telefony mogą być zasilane na trzy sposoby. Po pierwsze za pomocą patch – panelu z zasilaniem. Po drugie za pomocą zewnętrznego zasilacza i po trzecie za pomocą przełączników wyekwipowanych w karty z portami Etharnet. Dzięki temu, że podczas zakładania telefonii IP nie jest potrzebna bardzo rozbudowana infrastruktura telekomunikacyjna, jest to tańszy sposób na pozyskanie dobrej jakości telefonii w zakresie działalności gospodarczej.